Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/fbwpml.php) is not within the allowed path(s): (/home/yoreniz/:/tmp:/var/tmp:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php74/lib/php/) in /home/yoreniz/domains/yoreniz.com/public_html/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61

Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/Integrations/Bookings.php) is not within the allowed path(s): (/home/yoreniz/:/tmp:/var/tmp:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php74/lib/php/) in /home/yoreniz/domains/yoreniz.com/public_html/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61
Mağaza Aç - yoreniz.com | Sıkça Sorulan Sorular - Türkiye'nin Tüm Yöresel Ürünleri

Mağaza Aç

Hemen yoreniz'de Mağazanızı
Ücretsiz Açın

Daha çok satış yapın, kazancınızı katlayın


Türkiye Cumhuriyeti vergi numarası, e-posta hesabı ve banka hesabına sahip tüm şirketler yöreniz’de satış yapabilir.

Üyelik Formu Doldurulması – Evrak Yönetimi – Onay Süreci
Üyelik Formunun Doldurulması: Seçtiğiniz şirket türüne göre sizden talep edilen bilgilerin doldurulacağı alandır.
Evrak Yönetimi: Üyelik formu doldurduktan sonra Mağaza Paneli-Ayarlar kısmında Evrak Yönetimi bölümünde talep edilen evrakları sisteme yükleyeceğiniz alandır.
Onay Süreci: Evraklarınızın kontrol edileceği ve mağaza üyeliğinizle ürünlerinizin satışa açılmasını sağlayacak son onay sürecidir.

Yeni çıkarılan kanun uyarınca 30.000 TL’ye kadar vergiden muaf olarak online satış gerçekleştirilebilirsiniz.
Evrak yönetimi aşamasında sizden talep edilecek vergi levhası yerine “Esnaf Vergi Muafiyeti Belgesi”ni sisteme yükleyebilirsiniz. yoreniz.com üzerinden alınan siparişler için fatura kesilmesi zorunludur. Vergi muafiyet kurallarına göre KDV oranı üzerinden faturanızı düzenleyebilirsiniz.

Adi ortaklık firmaları, üyelik formunu doldururken şirket türü seçenekleri arasında “Sermaye Şirketleri”ni seçerek kayıt işlemine devam edebilirler. Ortaklığa ait resmi firma isminin ve vergi numarasının kayıt aşamasında yazılması gerekmektedir. Ayrıca, ödemeler için ilgili ortaklığa ait bir banka hesabının tanımlanması şarttır.

yoreniz.com mağaza ödemeleri, sadece kayıt işlemi gerçekleştirilmiş ilgili firmanın banka hesabına aktarılmaktadır. Bu kapsamda vergi levhanızda belirtilen isim dışında farklı bir banka hesabına ödeme yapılamamaktadır.

Şirket türü seçiminize göre online olarak Satıcı Ofisi üzerinden sisteme yüklemeniz gereken evrak listesi aşağıdaki gibidir:

Şahıs Şirketleri için:

 • Vergi Levhası (Son 1 yıl)
 • İmza Sirküleri (Sicil kaydı bulunmuyor ise imza beyanı evrağı eklenebilir.)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ( Sadece ön yüz )
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (Komisyon anlaşması)
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (yoreniz.com Sözleşmesi)

Sermaye Şirketleri veya Adi Ortaklıklar için:

 • Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 ay) – Faaliyet belgeniz bulunmuyor ise güncel KDV tahakkuk fişinizi ilgili kısma ekleyebilirsiniz.
 • Vergi Levhası (Son 1 Yıl)
 • Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi
 • İmza Sirküleri
 • Ortaklık Sözleşmesi (Adi Ortaklıklar için)
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (yoreniz.com Komisyon Anlaşması)
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (yoreniz.com Sözleşme)

yoreniz.com sözleşmelerinizi, mağaza paneliniz üzerinden Mağaza Paneli > Ayarlar  > Evrak Yönetimi alanından indirebilirsiniz. İlgili sözleşmeleri kaşeli ve imzalı olarak (imza sirkülerinde yer alan imza) pdf formatında sisteme yükleyebilirsiniz.

 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (yoreniz.com Komisyon Anlaşması)
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (yoreniz.com Sözleşme)

Komisyon oranları, platforma üye olurken seçtiğiniz ana kategoriye göre belirlenmektedir.

İlgili formu doldururken seçilen kategori, Komisyon Anlaşması evrağınızın oluşması içindir. İlgili evrakta seçtiğiniz kategoriye özel komisyon oranı yer almaktadır. Ancak belirtilen kategori dışında da istediğiniz kategori üzerinden satış yapabilirsiniz. Seçtiğiniz kategori dışındaki söz konusu satışlarda ise satışını gerçekleştirdiğiniz ürüne ait kategori komisyon oranı geçerli olacaktır.

yoreniz.com sipariş, iade ve kargo işlemleri ile müşteri ilişkilerinizi, yani yoreniz.com’da mağazanızla ilgili her şeyi yönetebileceğiniz alandır.

Şahıs firması üyeliğinizi farklı bir Sermaye Şirketleri veya Adi Ortaklıklar türü üyeliğine dönüştürmek hariç aşağıda belirtilen alanlarda güncelleme yapabilirsiniz:

 • E-posta Adresi,
 • İletişim Yetkileri Bilgileri,
 • Adres Bilgisi,
 • Banka Hesabı,
 • Vergi Dairesi Değişikliği,
 • Ticari Unvan Değişikliği (Anonim ve limited şirketler için geçerlidir.)

İlgili işlemlerde yapılacak bazı değişiklikler yoreniz.com tarafından talep edilen dilekçelere özel olarak gerçekleştirilmektedir.

yoreniz.com’da taklit/sahte, izin gerektiren ve izni olmayan, Yasaklı Ürünler Listesi’nde yer alan ürünler teşhir edilemez ve satılamaz.
(bkz. Satılmaya Uygun Olmayan Ürünler)

yoreniz.com’da ürünlerinizi manuel olarak Mağaza Paneli’nizden yükleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.

yoreniz.com üzerinden almış olduğunuz siparişleri alıcılara kargolamanızdan sonra siparişler alıcılar tarafından ”Tamamlandı” konumuna getirilir. “Tamamlandı” statüsünden 7 gün sonra hak edişiniz kayıtlı banka hesabınıza aktarılır.

Satış yapılan ürünler yoreniz’de size özel uygun fiyatlı kargo anlaşması üzerinden gönderilmektedir.
yoreniz Özel Kargo Kampanyası’na dahil kargo firmaları ve fiyat bilgisine aşağıda yer alan linke tıklayarak ulaşabilirsiniz:
https://www.yoreniz.com/ozel-kargo-kampanyasi

Satış yapılan ürünlerde, müşterinin ürünü iade etmesi veya teslim almaması durumunda tüm kargo ücretleri mağazadan tahsil edilir.

yoreniz.com hesabınızı son siparişinizin üzerinden 6 ay geçtikten sonra kapatabilirsiniz. Herhangi bir sipariş işlemi olmayan mağaza hesapları anında kapatılabilmektedir.

Neden yöreniz’de Mağaza Açmalısınız?

Ödeme Güvencesi

yoreniz.com üzerinden almış olduğunuz siparişleri alıcılara kargolamanızdan sonra siparişler alıcılar tarafından ”Tamamlandı” konumuna getirilir. “Tamamlandı” statüsünden 7 gün sonra hak edişiniz kayıtlı banka hesabınıza aktarılır.

Kargo Avantajları

yöreniz’in kargo firmalarıyla yaptığı özel anlaşmalar sayesinde siparişlerinizi çok uygun fiyatlarla gönderebilirsiniz.

Ücretsiz Ürün Listeleme

yöreniz’deki mağazanıza 1.000 adete kadar ücretsiz ürün yükleyebilirsiniz.

Tek Mağaza Üzerinden Satış

Farklı mağazalar açmanıza gerek kalmadan aynı mağaza üzerinden farklı kategorilerde satış yapabilirsiniz.

Uygun Komisyon Anlaşması

yöreniz ile ürünlerinizi uygun komisyon fiyatları ile satışa sunma imkanına sahip olabilirsiniz.

Ücretsiz Mağazanızı Hemen Açın